Naslovnica Sport Papuk samljeo Bjelovar

Papuk samljeo Bjelovar

346

Na oproštaju od svojih pristaša, Papuk je „samljeo“ Bjelovar, kojeg je od malo teže blamaže spasio čudesni Nikola Beljan, koji je u Orahovici branio čuda. Iako je postigao tri pogotka, mogao je još najmanje pet, ali Beljan je do ludila doveo M. Čavića i Živkovića. Ovaj dvojac u prvih je 45.minuta promašivao u četvrtoj, osmoj i četrdesetoj. Gosti su jedinu pravu prigodu stvorili u 22.minuti, no “mrtvaca” je obranio je Mehmedi. U drugom dijelu prvi su zaprijetili gosti. Na pet metara od vrata domaćina, Hirš je svirao indirektan udarac, no Papuk se spasio. Sve nakon toga bilo je u znaku domaćina. U 51. nakon kornera Čavića, Rupčić je glavom matirao Beljana. Samo pet minuta kasnije, ponovo je Rupčić zabio a nakon krasne lopte Mimića, da bi priču zaključio u 87. krasnim pogotkom Marin Čavić. Gosti su poraz ublažili u trećoj minuti sudačke nadoknade, kada je lijepim udarcem s vrha kaznenog prostora, pogodio Šantalab.

• Svi vi koji ste bili danas na utakmici mogli ste vidjeti odličnu utakmicu. Mi smo danas bili odlično s obzirom gdje i kako smo trenirali u proteklih desetak dana. Žao mi je zbog vratara što smo primili gol u nadoknadi, da je ostalo 3:0 bio bi još zadovoljniji. Promašili smo puno prigoda, bojao sam se da ne budemo kažnjeni, ali rad nam se vraća. Čestitam momcima na sjajnoj predstavi – rekao je nakon završetka utakmice trener Papuka Stjepan Mađarić.

Trener gostiju Ante Jeličić, dugo je nakon utakmice ostao sjediti na klupi, no za naš Radio je ipak uspio izustiti par riječi:

• Nemam što reći nego čestitati Papuku na boljoj igri i zasluženoj pobjedi. Mi smo danas došli bez četiri kvalitetna igrača, no to su naši problemi, koje ćemo pokušati riješiti. Papuk je kvalitetna momčad i nas je od teškog poraza spasio vratar Beljan – rekao je na koncu  Ante Jeličić.

Rezultati 13. kola: Tehničar-Podravina 8:0, Virovitica – Podravac 5:0, Papuk – Bjelovar 3:1, Rudar – Polet 1:3, Mladost – Varteks 2:1 i Graničar – Radnik Križevci 2:3. Papuk je i dalje deseti s 12 osvojenih bodova. U posljednjem jesenskom kolu momčad iz Orahovice gostovat će u Svetom Martinu na Muri.