Naslovnica Naslovnica Neuspjela trećeligaška premijera

Neuspjela trećeligaška premijera

325

Orahovački Papuk neće po lijepom pamtiti novu trećeligašku premijeri. U subotu su na svom stadionu u sklopu prvog kola Treće HNL Sjever poraženi od Podravaca iz Virja s 3:1. Iako je Papuk bio dominantnija momčad, svoje prigode nije iskoristio, dočim su Virjani poklone orahovačke obrane iskoristili obilato. Gosti su u prvih 15 minuta poentirali dva puta. Prvo je “elver” nakon “kuhinje” Krsnika i Špoljarića iskoristio Hrženjak , da bi ponovo Krsnikovu pogrešku iskoristio Šklebar. Tračak nade Papuku donio je Borna Mimić koji je u 35. minuti krasno pogodio preko “zida”. U drugom dijelu Orahovčani su zagospodarili terenom, bili su dominanti u polju, no jalovi u završnici. I onda u 64-oj minuti malonogometna akacija koju je završio ponovo Hrženjak. U gotovo istoj minuti, Papuk je dobio jedanaesterac, a nakon rušenja Ninčevića U subotu totalno indisponirani Marin Čavić loše je izveo kazneni udarac, ili bolje rečeno sjajno je obranio Ramaj, koji se istakao s još nekoliko sjajnih intervencija. Susret je promatralo oko 200 gledatelja, promoviran je novi semafor, koji je nabavljen posredstvom Grada Orahovice, no na žalost rezultat je ovaj puta izostao.
Rezultati prvog kola: Radnik Križevci – Podravina Ludbreg 4:0, Graničar Đurđevac – Varteks Varaždin 1:3, Mladost Ždralovi – Polet Sveti Martin na Muri 3:2, Rudar Mursko Središće – Bjelovar 1:4 I Virovitica – Tehničar Cvetkovec 1:3.