Naslovnica Naslovnica Juniorke ŠRK “Šaran” Orahovica viceprvakinje Hrvatske

Juniorke ŠRK “Šaran” Orahovica viceprvakinje Hrvatske

196

Sjajan uspjeh polučile su juniorke ŠRK Šaran Orahovica. Ekipa u sastavu Vanesa Tir, Valentina Volenik i Monika Sudarić, na završnici Kupa Hrvatskog športskog ribolovnog saveza, osvojila je drugo mjesto. Tijekom dvodnevnog natjecanja, koje je održano ovog vikenda na jezeru Šoderica u Koprivnici, mlade su Orahovčanke lovile sjajno što im je na koncu i donijelo ovaj vrhunski rezultat. Prvog dana juniorke iz Orahovice osvojile su drugo mjesto. Pojedinačno je Vanesa Tir u sektoru B podijelila drugo mjesto, Valentina Volenik u sektoru A bila je prva dok je Monika Sudarić sektor C završila kao šesta, što im je donijelo 9,5 negativnih bodova i odlično drugo mjesto. Drugog dana lovile su nešto slabije, Valentina je bila šesta, dok su Vanesa i Monika osvojile treća mjesta. U zbroju svih negativnih boda, juniorke ŠRK Šaran osvojile su dakle fantastično drugo mjesto u Hrvatskoj. S 21,5 negativnih hodova, samo pola boda manje od prvakinja Podravke iz Koprivnice. Treće mjesto pripalo je juniorkama Drave iz Donjeg Miholjca. Gledano pojedinačno, Vanesa Tir je na koncu osvojila brončano odličje, treće mjesto s 5,5 negativnih bodova s dvodnevnim ulovom od 2.999 grama natjecateljske ribe. Valentina Volenik na koncu je sedma juniorka Hrvatske sa sedam negativnih bodova i ulovom od 2.541 grama, dok je Monika Sudarić zauzela trinaesto mjesto s devet negativnih bodova i ulovom od 1.808 grama natjecateljske ribe.
Jučer predvečer srebrne juniorke Hrvatske vratile su se u Orahovicu, a u prostorijama kluba na jezerima u Duzluku, na sjajnom uspjehu, čestitala im je I gradonačelnica Orahovice Ana- Marija Petin koja je poručila kako je ovo još jedan dokaz da se i iz male sredine može do čarobnog sportskog rezultata.