Naslovnica Naslovnica ŠN Orahovica U-11 druga

ŠN Orahovica U-11 druga

418

Selekcija igrača do 11 godina Škole nogometa Orahovica, proteklog je vikenda nastupila na dva natjecanja. U subotu su bili sudionici prestižnog međunarodnog NO limit kupa, dok su jučer u Pitomači sudjelovali na završnici zimskom malonogometnog prvenstva.
Na oba natjecanja orahovački mladići ostavili su vrlo dobar dojam. U subotu su u sportskoj dvorani u Špišić Bukovici, gdje je održani međunarodni No limit kup, odigrali tri utakmice protiv tri vrlo jaka protivnika, od kojih su dva igrala na koncu finale turnira. Momčad Orahovice bila je u oba dana hendikepirana izostankom nekolicine bitnih igrača, no i bez njih mladići iz Orahovice bili su odlični. U subotu su ukrstili koplja protiv prvoligaša iz Koprivnice Slaven Belupa, završilo je 2:0 za uglednog protivnika. U drugom srazu pogotkom u zadnjoj minuti pobijedili su mađarsku momčad Szentlorinc sa 1:0, da bi u odlučujućoj utakmici za prolaz, izgubili od treće momčadi Daruvara minimalno s 1:0. Natjecanje su završili kao treći u skupini. Naslov pobjednika turnira osvojila je momčad Slaven Belupa koja je pobijedila treću momčad Daruvara s 2:1.
Jučer su pak igrali završnicu 12.zimskog prvenstva Virovitičko-podravske županije za mlađe uzrasne kategorije. U Pitomači su finalni dan izborili Suhopolje, Pitomača, No limit I ŠN Orahovica. Mladi su Orahovčani u ludoj polufinalnoj utakmici protiv Suhopolja gubili nakon prvih 15 minuta 2:0, da bi u drugom dijelu sve su okrenuli , postigavši četiri zgoditka za veliko slavlje i pobjedu od 4:2. U finalnom dvoboju virovitički No limiti bio je jači i bolji, zasluženo pobijedivši 3:0.
Srebrna medalja i pehar za drugo mjesto u županiji, sjajan je rezultat s obzirom na nedostatak puno bolesnih igrača.
ŠN Orahovicama dva turnira, nastupila je u sastavu: Ante Solić, Šimun Čiš, Leon Ament, Jakov i Gabrijel Džajkić, Gabrijel Dubajić, Ivana Zeman, Vanja Kovač, Tony Jović, Lucijano Omerović, Ivan Stojković, Izak Kaselj, Jura Vulić i Roko Rađenović. Trener momčadi Hrvoje Sertić. Čestitamo.